top of page

FAQ

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky

FAQ nejčastější dotazy v aukcím

Co jsou online aukce?

Online aukce umění jsou pro prodej uměleckých děl na internetu ty nejvýhodnější. Na těchto aukcích mohou zájemci z celého světa nabízet a licitovat na různé umělecké kousky, jako jsou například obrazy, sochy, fotografie, šperky a další umělecké předměty. Tyto aukce poskytují přístup ke svému trhu s uměním, poskytnout současné srovnání cen a nákup bez fyzické účasti na aukci. Online aukce umění také často nabízí podrobné informace o uměleckých dílech a historii jejich prodeje, což pomáhá rozhodnout se o nákupu.

Proč je prodej v aukci nejvýhodnější?

Online aukce umění jsou velmi výhodný způsob prodeje uměleckých děl, protože nabízí umělcům a prodejcům možnost prezentovat svá díla široké veřejnosti z celého světa. Díky tomu se zvyšuje pravděpodobnost, že umělecké dílo najde svého kupce za nejvyšší možnou cenu. Online aukce umění umožňuje snadnější a rychlejší prodej uměleckých děl bez jakékoli fyzické přítomnosti na aukci a za krátký čas.

Co je možné prodat / koupit v aukci?

V online aukcích se prodávají různé předměty, včetně uměleckých děl, obrazů, grafik, šperků a starožitností. Online aukce umění jsou vynikajícím zdrojem pro sběratele, investory nebo ty, kteří hledají unikátní zajímavé předměty pro své sbírky.

V aukcích najdete různé druhy uměleckých děl, včetně maleb, soch, fotografií a dalších médií. Můžete také najít grafiku od světově proslulých umělců nebo méně známých tvůrců, šperky všech druhů, od tradičních klenotů až po moderní designové kousky nebo vzácné kusy nábytku, porcelánové figurky, hodiny, mince a další sběratelské předměty. V aukcích mohou být nabízeny i další předměty se zajímavými historickými nebo kulturními souvislostmi, například militárie nebo předměty se sakrální tematikou.

Online aukce umění jsou vynikajícím způsobem, jak najít unikátní a cenné předměty pro vaši sbírku, investice nebo jako dárek pro vaše blízké.

Jak poznat co je vhodné pro prodej v aukci?

Chcete zjistit, jestli váš obraz má nějakou cenu nebo zda je vhodný do aukce, ale nevíte, jak na to?

Pokud znáte autora, zadejte jeho jméno na naší stránce aukčních výsledků a zjistíte jakých výsledků jeho obrazy dosahují.

Pokud neznáte autora, nevadí! I takové obrazy do aukce zařazujeme a mohou být velmi hodnotné. Rádi vám s identifikací autora nebo určením hodnoty obrazu poradíme.

Pro posouzení vhodnosti obrazu do aukce potřebujeme vidět samotný obraz, nejlépe na fotografiích, které nám můžete zaslat na email info@obrazyvaukci.cz.

Pokud máte otázky, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 737 196 183 nebo přes WhatsApp.

Můžete nám zaslat fotografie také prostřednictvím Messenger.

Jsme tu pro vás!

bottom of page